Výlet do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou

V pátek 5. 8. 2016 jsme vyrazili na výlet do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. Na tuto akci jsme se těšili celé prázdniny, vlastně od doby, kdy jsme se o tomto výletu dozvěděli. Fajnpark je novým konceptem zábavního parku, kde je možnost užít si velice originální a zábavné atrakce, jako je např. Hopsálkov, Miniměsto, Zookoutek, Dinoprales, Stezka bosých nohou – Bosov a mnoho dalších.

Poznání, zábava, radost a relaxace… to byl Fajnpark. A opravdu, v Chlumci jsme si užili krásný den plný zábavy a nových věcí.

V 10:00 hod. jsme se sešli na vlakovém nádraží v Novém Bydžově. Sešlo se nás pouze deset, ale to bylo hlavně proto, že mnoho dalších dorazilo přímo do Fajnparku autem s rodiči nebo svými známými, kteří se výletu zúčastnili s námi. U vstupu jsme se spočítali, bylo nás 25, zaplatili a vrhli se za brány zábavy.

Hned na začátku nás upoutalo několik velkých trampolín, na kterých jsme se na úvod trochu vyřádili. Pro menší z nás tu byly barevné skákací hrady různých velikostí, takže jsme nikdo nevěděli kam dřív skočit. V Miniměstečku se vyřádili naši nejmladší. Vypadalo jako opravdové město, plné baráčků, silnic, motorek a autíček.

Odsud jsme se společně vydali do Dinopralesa. Vyznačená trasa byla celkem krátká, ale za to téměř na každém kroku jiný dinosaurus. Někteří z nás se dinosaurů báli, neboť vydávali strašidelné zvuky a pohybovali hlavou a tělem tak, jako by byli živí.

Další zastávkou byl Zookoutek. Zvířátka pobíhala téměř mezi námi a vůbec se nás nebála. Potkali jsme kozy, ovce, lamy, koníky, prasátka a osli, a některé jsme mohli i nakrmit.

Následovala Stezka bosých nohou – Bosov. Správně se tato cesta má projít bez bot, ale protože nebylo moc teplé počasí, sundali si boty jen někteří. Stezka byla dlouhá necelý kilometr a vedla pískem, trávou a kamínky. Za plotem vedle stezky jsme mohli podívat na oslíky, ovce a čínská prasátka. Procházeli jsme různé dřevěné prolézačky a na konci nás čekala jízda na koních. Opět se zúčastnil pouze ten, kdo chtěl a kdo se nebál. Počkali jsme, až se ti nejodvážnější svezou na koni a pokračovali dál.

V indiánských stanech jsme si mohli zabubnovat na tantamu nebo vyzkoušet lukostřelbu na cíl. Vedle indiánského tábora jsme si vyslechli přednášku od Karla Nejmana, který zde měl své dravce. Po přednášce jsme si mohli pohladit, a dokonce i vzít na ruku některého z vystavených dravců.

Poté jsme se dostali do poslední, té nejočekávanější, části, a to do části s autíčky. Zoo-cars, Ufo-cars a Mini-cars se nám zalíbili asi nejvíce z celého zábavního parku. Strávili jsme zde nejvíce času jízdou na těchto vozítkách.

Když jsme se dostatečně vyřádili, vypravili jsme se zpět na vlak. Stihli jsme jej akorát a do Bydžova dorazili včas. Fajnpark se líbil nám všem, od nejmenších po nejstarší a už se opět těšíme, až zase někam vyrazíme.