Strašidelné sklepení III.

Již třetí ročník naší společné kulturní akce„ Strašidelné sklepení III.“, kterou NZDM DoPatra pořádalo ve spolupráci se ZŠ Palackého, se konala ve dnech 25. 10. 2018 a 26. 10. 2018 měla opět ten správný říz a naše těšení nebylo zklamané. Jako každý rok v relaxační místnosti a v prostorách školy byla instalovaná moc pěkná výstava výrobků a výtvarných prací žáků a uživatelů NZDM DoPatra, která určitě i sama o sobě stála za vidění.

V temných a ponurých sklepních prostorách školy svítila tajemná světýlka a v jejich odlesku se vynořovala nebývalá výzdoba – strašidla, čerti, hadi, pavouci, čarodějnice, kostlivec a další strašidla, která si pobyt ve sklepě údajně velmi pochvalovala… Vše bylo doplněno videoprojekcí strašidelných bytostí a zvuky.

Letos se přišli opět podívat tradiční návštěvníci – děti z obou místních mateřských škol a žáci ze ZŠ V.K.Klicpery, rodiče a dokonce i prarodiče žáků. Nově nás navštívili žáci ze ZŠ Prasek a ZŠ Skřivany. Dále děti z mateřských škol z Chlumce nad Cidlinou,ze Sloupna a ze Skřivan.  A tak se strašidelně vyzdobená škola stala místem, kde se přes čtyři stovky návštěvníků mohli chvíli krásně bát, ale také se přesvědčit, že strašidla jsou celkem přátelské bytůstky a nikomu neublíží.