Strašidelná noc v NZDM DoPatra

Dne 27.10.2016 se v klubu uskutečnila dlouho očekávaná Strašidelná noc spojená se Strašidelnou stezkou ve sklepních prostorách ZŠ Palackého. Začali jsme se scházet v 18:00 hod. Za půl hodiny byli už v klubu všichni, a tak se mohlo začít s programem. Nejprve jsme venku před klubem rozpálili gril, na kterém si všichni mohli opéct párek nebo buřty, podle toho co kdo má rád. Kdo nechtěl být venku, zůstal uvnitř v klubu a pomáhal s pečením bábovky na večer. V půl osmé už byly všechny buřty opečené a bábovka v troubě. Nějaké buřty jsme rovnou snědli a zbylé jsme si nechali na pozdější hlad. Když se bábovka v osm hodin dopekla, vydali jsme se do ZŠ Palackého na Strašidelnou stezku do školního sklepa.

Ve škole na nás již čekali kamarádi z klubu Čas, kteří pro nás akci ve škole nachystali. Ve školní tělocvičně, kde jsme se sešli, byla naaranžovaná výstava podzimních a halloweenských výrobků. Někteří z nás se do Strašidelného sklepa báli, a tak zůstali v tělocvičně, kde v bezpečí obdivovali výrobky žáků ZŠ Palackého a našeho NZDM DoPatra a čekali na ostatní odvážnější kamarády. Do sklepa jsme chodili ve skupinkách ve dvou nebo ve třech lidech.

Sklep byl tmavý, ozdobený různými světýlky a strašidelnými výrobky. Nejvíce jsme se všichni báli našich starších zmalovaných kamarádů, kteří nás potmě ve sklepě s radostí strašili. Když už i poslední odvážlivci vyšli ze Strašidelného sklepa, vyrazili jsme zpět do klubu, kam jsme dorazili něco po deváté hodině večer. Převlékli jsme se do pohodlnějšího oblečení na spaní a pokračovali jsme strašidelným promítáním filmů na přání. Ne všichni jsme ale film chtěli sledovat, a tak jsme si potichu povídali v připravených provizorních postelích.

Kdo měl ještě chuť, mohl si dát párek nebo bábovku. Většina jsme si na večer k filmu přinesli brambůrky nebo něco sladkého, takže hlad určitě nikdo neměl. Po skončení promítání se nám stále ještě nechtělo spát, a tak jsme si povídali všichni dohromady. Usnuli jsme až dlouho po půlnoci, ale ráno už v osm hodin jsme byli všichni na nohou. Uklidili jsme si spací místa, převlékli se zpátky z pohodlného spacího oblečení do riflí a nasnídali se. Z večera nám zbyla ještě bábovka a nějaké buřty, tak si každý dal, co chtěl a šlo se domů. Všem se Strašidelná noc líbila a už se těšíme, až si ji zase někdy zopakujeme.