Víte, jak se bránit? My už jo!

Poslední dva dubnové týdny probíhala v NZDM DoPatra realizace praxe studenta Kuby z vysoké školy v Hradci Králové. Protože se nám svěřil se svou zálibou v bojovém umění, hned jsme toho využili a požádali ho o malou přednášku. Kuba rád souhlasil a připravil si pro nás krátké povídání, dokonce i s ukázkou. Nejprve nám řekl něco o historii a vzniku bojových umění. Kuba se nejvíce zaměřil na judo, které dělal několik let. K tomu nám přinesl ukázat své trofeje, které v průběhu let získával a k tomu potřebné Kimono. Dále jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet boxovací rukavice nebo chrániče.

 Nejvíce se nám ale líbila názorná ukázka různých technik, jak se účinně bránit při napadení. Kuba nám předal informace o tom, jak se zbytečně nevystavovat nebezpečí, jak je důležité nejprve řešit konflikty v klidu a násilí použít až jako poslední možnost sebeobrany.

Nakonec nás seznámil se svým posledním, aktuálním koníčkem, který nás také velice zaujal. Povídání o airsoftu a survivalu se nám líbilo, téměř každý z nás by si tento sport rád vyzkoušel, ale jak jsme zjistili, nejde zrovna o levnou záležitost. Kuba nám půjčil i airsoftovou vestu na vyzkoušení a ukázal zbraň, ze které byly nadšení hlavně kluci. Za povídání Kubovi ještě jednou děkujeme 🙂