Nocovačka pro kluky z klubu Čas

Ve čtvrtek 29. dubna se konala akce Klučící noc v NZDM DoPatra.  Akce začala v 19:00 hod. Poté, co byli chlapci informováni o programu a byli seznámeni s pravidly, si nejprve připravili místa na spaní, a poté se pustili do vaření. Jako první jsme si připravili pizzu a poté se dali do pečení Míša řezů. Během pečení se chlapci věnovali volnočasovým aktivitám. Po večeři začal preventivní program „ Moje hranice a pravidla“. Program byl zaměřen na hranice ve vztahu k vlastnímu tělu, vystupování a k sexualitě. Při besedě jsem sdělil zúčastněným chlapcům informaci, že v našem státě je zakázané mít nejen sex, ale i jakékoliv sexuální aktivity do dovršení věku 15 let. Zákony nevytvářejí zákazy proto, aby lidem komplikovaly život, ale proto, že je to naopak ve prospěch mladých lidí. Kdo vykoná pohlavní styk nebo jiné sexuální aktivity s osobou mladší patnáct let, dopustí se trestného činu pohlavního zneužití.

Dalšími tématy besedy bylo, co a jak se mění v těle chlapce v období dospívání, jak o sebe pečovat, vztahy a sex.  Po besedě byl čas na skupinový rozhovor a na jednotlivé dotazy. Chlapci se nejvíce zajímali o problémy s erekcí, sklouznutí anebo prasknutí kondomu, velikost a zakřivení penisu, sexuální touhy a jak ji krotit, vhodný čas pro první sex a osobní hygienu. 

Poté co dostali odpovědi na své otázky, mohli požádat i o individuální rozhovor.  Ti co se nepotřebovali poradit, se věnovali volné zábavě – playstation, stolní tenis, PC, hudební aktivity. Při individuálním rozhovoru s jedním uživatelem jsme narazili na zdravotní problém, který bude dle doporučení řešit se svou lékařkou. Dále jsme např. řešili sexuální orientaci, masturbaci, používání deodorantu na penis a ohanbí aj. 

Protože někteří chlapci měli po preventivním programu hlad, připravili si druhou večeři.  Ostatní chlapci sledovali film na přání. Tuto noc jsme sice moc nenaspali, ale za to jsme s našimi uživateli v první řadě prohloubili důvěru mezi pracovníkem a uživatelem a zažili intenzivnější preventivní působení pomocí zážitkových aktivit, které během běžného chodu klubu nelze realizovat. Doufáme , že chlapci si také odnesli i ponaučení a jak řekl jeden z uživatelů „ Penis máme jen jeden, další nám nenaroste, tak pokud ho chcete používat, starejte se o něj “.