Naši kamarádi strašidla

Od pondělí 26. 10. do středy 28.10. přišlo celkem 320 návštěvníků do Základní školy praktické v Palackého ulici, aby si prohlídli výstavu výtvarných prací na téma „ Naše česká strašidla“ a prošli stezku odvahy ve sklepních prostorách školy. V relaxační místnosti a i v dalších prostorách školy se paní učitelky s dětmi z MŠ Palackého a MŠ Sluníčko mohli inspirovat výrobky žáků školy a uživatelů NZDM DoPatra. Navštívily nás také děti z Domu dětí a mládeže, kteří v DDM trávili podzimní prázdniny.

                                         p1450024 rijen2016-135 

Většina návštěvníků si prošla také sklepní prostory, které byly tmavé a strašidelně vyzdobené, a to různými světýlky, strašidelnými výrobky, figurínami, v podobě kostlivce, čarodějnice a hlavně čertů. Mimo to ve sklepě byla i opravdová strašidla, například hejkal, bíla paní a oživlá mrtvola, která ztvárnili uživatelé NZDM DoPatra. Na konci strašidelné stezky probíhala videoprojekce plná duchů, bubáků a jiných strašidelných bytostí.

                                           rijen2016-096  p1450012

Ve středu 26.10 v prostorách školy proběhla společná akce Základní školy Palackého, Městské knihovny NB a NZDM DoPatra „ Naši kamarádi strašidla, aneb my se vás nebojíme“. Na začátku programu děti z dramatického kroužku Děti z města z našeho NZDM DoPatra zahráli a pobavili návštěvníky pohádkou „Draka bolí zub“, kde účinkovala naše česká strašidla, která pomohla vytrhnout bolavý zub drakovi.

                                        p1450059   p1450184 

Poté si děti mohly zasoutěžit a získat sladkou odměnu u připravených soutěžních stanovišť obsluhované strašidly. Strašidelné kuželky, skládání čarodějnice, hod na duchy a strašidelná kličkovaná na chůdách. Tak to byly naše soutěžní disciplíny.

                                      rijen2016-381   p1450031

Velkou návštěvnost měl ten den i náš strašidelný sklep. V tento den byly sklepní prostory plné různých živých strašidel.  A kromě typických českých, náš sklep navštívili i novodobí strašidelní klauni, zombii a mumie.